AV MOTORS autoservis Brno - exkluzivní služby v centru Brna

av motorsNáš nezávislý autoservis AV MOTORS disponuje nejmodernějším technickým vybavením pro mechanické a elektrické opravy vozidel, servisní prohlídky, záruční i pozáruční opravy, diagnostiku motorů až po nejnáročnější opravy. Naše široké spektrum služeb vyhoví Vašim potřebám v jakékoli situaci. Mezi naše služby patří, seřízení geometrie, výměna tlumičů, výměna rozvodů, výměna brzd, oprava výfuků, oprava motorů.

Profesionální autoservis · Bezkonkurenční kvalita · Profesionální přístup

 

Je nutné využít autorizovaný autoservis?

Často bývá zmatek v pojmech a běžný zákazník se jen těžko vyzná v rozdílu mezi autorizovaným a neautorizovaným servisem. Pravdou je, že žádný zákon tento pojem nezná, takže se jedná o výrobcem perfektně vymyšlený marketingový pojem a lidově zažitý termín, který nemá jasný obsah, proto si ho každý vykládá libovolně. Podstatou je, že importér nebo výrobce vozů si může vybrat ke spolupráci určité servisy, které pak označuje jako svoje smluvní nebo autorizované. Kritéria této autorizace jsou ale vždy zcela jiná podle jednotlivých značek. Jiná kritéria plní BMW, ŠKODA, MERCEDES, AUDI, VW, HONDA, MAZDA atd. Někdy automobilce stačí, když od nich jejich dealer odebírá dostatečný počet autodílů a nových vozů a na technická kritéria, kvalitu práce a úroveň služeb už tolik nehledí.

Jsme neautorizovaný autoservis

Tzn. nejsme smluvně spjati s žádnou automobilkou, importérem či dodavatel náhradních autodílů. Tímto máme volnost ve výběru použitých náhradních autodílů tak, aby jsme uspokojili co největší spektrum zákazníků a poskytli jim kvalitnější služby. Jako jeden z mála autoservisů v Brně poskytujeme zdarma pohoštění zákazníka, poskytnutí zábavy během čekání na vozidlo a nikdy se nestane, že AV MOTORS opustí vozidlo v neadekvátním stavu. Také ke každé opravě auto umyjeme a vyluxujeme zdarma.

Prodloužená záruka = obchodní taktika

V poslední době se největším hitem dealerů stala tzv. PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA na tři, pět nebo i sedm let. Obchodně velmi úspěšná taktika má několik úskalí. Prodloužená záruka není to samé jako zákonná záruka, která je na všechno první dva roky. Prodloužené záruky jsou obvykle výrobcem vozidla úzce vyspecifikované, omezené a mají spoustu výluk, na které se záruka nevztahuje. Mimo jiné prodejci nových vozů většinou neuznávají běžná opotřebení autodílů (spojky, setrvačníky, brzdy, baterie, výfuky, DPF filtry atd.) pod což dealeři mohou schovat téměř cokoli. Pečlivě tedy zvažujte, jestli se Vám prodloužená záruka vyplatí, protože servisní náklady u ní mohou být výrazně vyšší.

Obavy ze ztráty záruky

Vybraní dealeři aut a autorizované servisy občas zastrašují své zákazníky tvrzením, že pokud provedete garanční prohlídku jinde než v autorizovaném servisu, přijdete o záruku. Není to pravda a existuje na to i mnoho soudních rozhodnutí, které vždy potvrdily právo klienta provádět servis a údržbu v jakémkoli servisu dle jeho přání. V podstatě jde o to, že auto v záruce může opravovat kdokoli, pokud to provede správně viz. Bloková výjimka.

Bloková výjimka EU č.461/2010

Náš autoservis se řídí touto výjimkou, která udává, že po kompletní inspekci a údržbě dle pokynů výrobce vozidla zůstává i v nezávislém autoservisu záruka vozidla zachována. V AV MOTORS používáme pouze náhradní díly, které odpovídají originální specifikaci. Každý zákazník má právo provést všechny placené výkony v autoservisu AV MOTORS, aniž by tím přišel o záruku.

Preventivní údržba je důležitá z důvodů:

Prodlužuje životnost vašeho vozidla, zajišťuje bezproblémový chod a to nejpodstatnější je, že zajišťuje bezpečnost Vás a vaší rodiny na silnici. Při každé výměně oleje provádíme kompletní prohlídku vozu. Naplánujte si příští výměnu oleje v autoservisu AV MOTORS.

Přehled služeb:

 • Pravidelné servisní a garanční prohlídky
 • Kompletní pneuservis a uskladnění pneumatik
 • Opravy osobních a SUV vozidel všech značek
 • Příprava a zajištění STK a ME
 • 8CCD laserová geometrie kol
 • Diagnostika vozidla pomocí špičkové diagnostiky Delphi 2015
 • Poradenství při koupi vozidla
 • Opravy a servis klimatizace
 • Čištění interiéru a exteriéru vozidla
 • Výměny autoskel
 • Opravy karoserií - zajištění lakyrnických prací

ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS

Neutrácejte zbytečně peníze ve značkovém servise a vyzkoušejte kvalitnější služby za méně peněz.

Číst více

VÝMĚNA OLEJE

Výměna motorového oleje. Správná volba motorového oleje a jeho výměna.

Číst více

PRAVIDELNÝ SERVIS

Pravidelnou údržbou vozidla můžete docílit i snížení celkových nákladů na servis a opravy vozidla.

Číst více

GEOMETRIE PODVOZKU

Geometrie náprav patří mezi základní konstrukční nastavení vozidel.

Číst více

ZIMNÍ A LETNÍ PŘEZUTÍ

Letní vs. zimní pneumatiky. Poradíme vám, kdy je třeba přezout i jaké jsou nejlepší pneumatiky.

Číst více

DOBITÍ BATERIE

Jakou baterii vybrat? Každé vozidlo má od výrobce předepsanou baterii určité kapacity.

Číst více

Objednejte se u nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)