Jak poznat kvalitní autoservis?

Každé auto potřebuje pravidelnou péči a tu je nejlepší přenechat odborníkům. Jak ale poznat ten správný autoservis právě pro vašeho čtyřkolového miláčka? Čtěte dál a v následujících bodech se to dozvíte.

Recenze od ostatních

Nejprve, než začnete hledat sami na internetových stránkách po vhodném autoservisu, se zeptejte svých známých, kteří také vlastní automobil. Určitě už budou mít nějaké ty zkušenosti, které vám hledání zjednoduší.

Jestliže je ale většina vašich dobrých známých z dalekých měst, je zbytečné jezdit daleko jen pro pár prohlídek podvozku vašeho automobilu.

V tom případě nezbývá než se spoléhat na internet a webové stránky jednotlivých automobilů.

Webové stránky

Kromě webových stránek najdete na internetu i mnohá nezávislá doporučení pro výběr toho správného automobilu ve vašem okolí. Na sociálních a jiných sítích se můžete dozvědět spokojenost zákazníků, například podle hvězdičkového ohodnocení případně pozitivních či negativních ohlasů.

Webové stránky každého autoservisu o něm něco vypovídají. Stačí jen dobře hledat. Kromě klasických informací je také vhodné nějakou dobu sledovat to, zda se stránky pravidelně mění, prostě zda se na nich něco děje. V tom případě se jedná o seriózní autoservis, zvlášť pokud na stránkách uvádí, že mají dlouholetou tradici. To znamená, že mají spoustu zkušeností s jednotlivými opravami a to může být tip pro vás, proč vybrat právě tento autoservis.

O stránkách něco vypovídá i vzhled. Čím více informací, obrázků a novinek, tím lépe. To totiž znamená, že si nepotrpí jen na dobře odvedenou práci v autodílně, ale dbá i na zájem zákazníků.

Nabízené služby

Na internetu jste už „naoko“ vyhledali nejlepší autoservis v brně, teď přichází zkouška praktická. Při ní předejte svůj automobil příslušnému servisu.

O kvalitě autoservisu vypovídá i kvalita a četnost nabízených služeb. Mezi takové by měly patřit služby lakýrnické, pneuservisní, mechanické, karosářské, ale i dobrá rada od zkušených pracovníků.

Praktická zkouška je například taková, při níž potřebujete rychle opravit automobil, například během dne. Zvládne autoservis tuto zkoušku nebo se omluví, že toho má moc? Správný autoservis vlastní taková zařízení a zaměstnává takové zaměstnance, aby i při velkém návalu zájemců zvládl všechny přijmout.

Další zkouškou může být výměna dílů. Abyste se přesvědčili, že je díl značkový a ne padělek, chtějte po automechanikovi účtenku od dodavatele. Pakliže je to značkový dodavatel, buďte klidní. Důležité pro váš výběr je, aby vás automechanik neomítl. Je to přece vaše auto a chcete o něm vše vědět.

Samozřejmostí by mělo být i diskutování dílů, které jsou špatné a jsou potřeba vyměnit a předem konkretizovaná, byť předběžná cena. I vy si přece musíte udělat představu, jak hluboko si sáhnete do kapsy.

Správný autoservis by měl přijmout všechny značky a to i stará auta. Nejezděte do autoservisu, kde se na vaše staré auto budu dívat „svrchu“ a říkat, že pro tento typ nemají díly, ale pro nová ano.

Vybavení

Při praktické zkoušce se zaměřte i na to, jaké vybavení autoservis nabízí. Dokáží opravit i závažnější defekty na vašem automobilu? Možná si to nevyzkoušíte v praxi, protože máte nové auto, ale i tak se můžete porozhlédnout po opravně, tedy, pokud vám to dovolí.

Obecně ale platí, že pokud je vstupní místnost či dílna moderně vybavená, pojednává to o dobré finanční situaci podniku. To pro vás znamená i to, že k nim chodí spousta lidí a jsou s nimi spokojeni. Zvláště pokud v dílně stojí další a další auta, která jsou potřeba opravit. A možná odteď i to vaše.

ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS

Neutrácejte zbytečně peníze ve značkovém servise a vyzkoušejte kvalitnější služby za méně peněz.

Číst více

VÝMĚNA OLEJE

Výměna motorového oleje. Správná volba motorového oleje a jeho výměna.

Číst více

PRAVIDELNÝ SERVIS

Pravidelnou údržbou vozidla můžete docílit i snížení celkových nákladů na servis a opravy vozidla.

Číst více

GEOMETRIE PODVOZKU

Geometrie náprav patří mezi základní konstrukční nastavení vozidel.

Číst více

ZIMNÍ A LETNÍ PŘEZUTÍ

Letní vs. zimní pneumatiky. Poradíme vám, kdy je třeba přezout i jaké jsou nejlepší pneumatiky.

Číst více

DOBITÍ BATERIE

Jakou baterii vybrat? Každé vozidlo má od výrobce předepsanou baterii určité kapacity.

Číst více

Objednejte se u nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)