Každý zodpovědný majitel automobilu dbá na jeho bezpečný provoz a brzdová soustava je v tomto ohledu jedním z klíčových prvků. Nezapomínejte na prevenci a provádějte včas výměnu brzdové kapaliny!

Proč se brzdová kapalina vyměňuje?

Podobně jako jiné provozní náplně i brzdová kapalina s časem a najetými kilometry ztrácí své požadované vlastnosti a kvalitu. Protože tato hydraulická kapalina je hygroskopická, váže vzdušnou vlhkost. V důsledku toho se stářím snižuje její bod varu a tím se zhoršuje brzdný účinek. Proto má stav brzdové kapaliny zásadní vliv na bezpečnost provozu vozidla!

Výměna brzdové kapaliny v AV MOTORS

V rámci servisních prohlídek provádíme kontrolu stavu brzdové kapaliny. V případě, že zjistíme nedostatečný účinek, provedeme odbornou výměnu brzdové kapaliny.

Ti šikovnější zvládnou tento úkon i svépomocí. Mějte ale na paměti, že brzdová kapalina je nebezpečná látka a podle toho s ní musíte zacházet. Je třeba pracovat s pomocníkem a mít připraveno několik nezbytných nástrojů.

Autoservis AV MOTORS Brno disponuje veškerým profesionálním vybavením, proto je pro nás důkladná výměna brzdové kapaliny jednoduchým a krátkým procesem.

  • Tím pádem se není třeba bát vysokých nákladů na práci
  • Nemusíte si dělat starosti se sháněním nové a hlavně likvidací staré brzdové kapaliny
  • Ušetříte vlastní čas

To vše zvažte, než se pustíte do výměny brzdové kapaliny svépomocí. Místo nebezpečné práce s agresivní látkou se u nás jen na chvilku posadíte do pohodlné sedačky a zahrajete si třeba na Playstation 4, která je naším klientům k dispozici.

Práci našich mechaniků navíc můžete sledovat online prostřednictvím kamerového systému, abyste měli jistotu prvotřídní a poctivé péče o váš vůz.

ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS

Neutrácejte zbytečně peníze ve značkovém servise a vyzkoušejte kvalitnější služby za méně peněz.

Číst více

VÝMĚNA OLEJE

Výměna motorového oleje. Správná volba motorového oleje a jeho výměna.

Číst více

PRAVIDELNÝ SERVIS

Pravidelnou údržbou vozidla můžete docílit i snížení celkových nákladů na servis a opravy vozidla.

Číst více

GEOMETRIE PODVOZKU

Geometrie náprav patří mezi základní konstrukční nastavení vozidel.

Číst více

ZIMNÍ A LETNÍ PŘEZUTÍ

Letní vs. zimní pneumatiky. Poradíme vám, kdy je třeba přezout i jaké jsou nejlepší pneumatiky.

Číst více

DOBITÍ BATERIE

Jakou baterii vybrat? Každé vozidlo má od výrobce předepsanou baterii určité kapacity.

Číst více

Objednejte se u nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)