AV Motors Brno

Výměna brzdových destiček

Výměna brzdových destiček

Brzdové destičky jsou součástí brzdového systému vašeho vozu. Když stisknete brzdový pedál, hydraulický tlak se přenáší na brzdové destičky, které se stlačí proti brzdovým kotoučům. Tření mezi destičkami a kotouči zpomaluje otáčení kol a snižuje rychlost vozidla, což umožňuje bezpečné zastavení.

Jak brzdové destičky fungují

Tření: Když stisknete brzdový pedál, brzdový válec vyvíjí hydraulický tlak, který stlačuje brzdové destičky proti brzdovým kotoučům. Tření mezi destičkami a kotouči vytváří odpor, což zpomaluje otáčení kotoučů a snižuje rychlost vozidla.
Teplotní Odolnost: Brzdové destičky musí být schopny odolávat vysokým teplotám, které se při brzdění vyvinou. Kvalitní brzdové destičky mají vysokou tepelnou odolnost a minimalizují riziko přehřátí brzdového systému.
Konzistence Brzdného Výkonu: Správně navržené brzdové destičky poskytují konzistentní brzdný výkon bez ztráty účinnosti při opakovaném použití nebo při různých jízdních podmínkách.

Druhy brzdových destiček

Keramické brzdové destičky: Tyto destičky jsou oblíbené pro svou dlouhou životnost, nízký hlučnost a minimální množství brzdového prachu. Jsou vhodné pro běžné jízdní podmínky a nabízejí konzistentní brzdný výkon.
Semi-metalické brzdové destičky: Tyto destičky jsou vyrobeny z kombinace kovů a dalších materiálů. Mají vysokou tepelnou odolnost a jsou vhodné pro náročné jízdní podmínky, jako je tažení nebo jízda v horách.
Organické brzdové destičky: Tyto destičky jsou vyrobeny z organických materiálů, jako jsou pryže, kevlar a skelné vlákno. Jsou cenově dostupné a nabízejí dobrou brzdnou sílu a komfortní jízdu, ale mají kratší životnost než keramické nebo semi-metalické destičky.

Proč je důležité měnit brzdové destičky

Bezpečnost na prvním místě: Brzdové destičky jsou klíčovými součástmi brzdového systému, které přicházejí do styku s brzdovými kotouči při zpomalování nebo zastavování vozidla. Pokud jsou destičky opotřebené nebo poškozené, může to negativně ovlivnit schopnost vozidla zastavit včas a bezpečně.
Dlouhodobá účinnost brzd: Opotřebené brzdové destičky mohou způsobit nežádoucí tření a zahřívání brzdových kotoučů, což vede ke snížení účinnosti brzd. Pravidelná výměna destiček pomáhá udržovat optimální brzdnou sílu a zabraňuje nadměrnému opotřebení brzdových komponentů.
Prevence před dalšími škodami: Nepříznivé podmínky mohou vést k poškození brzdových kotoučů a dalších součástí brzdového systému. Nové destičky pomáhají snížit riziko opotřebení nebo poškození dalších dílů, což může vést k vyšším nákladům na opravy.

Důsledky nevýměny brzdových destiček

Snížená brzdná síla: Opotřebené destičky mají menší brzdnou sílu, což může prodlužovat brzdnou dráhu vozidla a zvyšovat riziko nehody.
Poškození dalších součástí: Pokud se destičky nedostatečně vymění, může to způsobit poškození brzdových kotoučů a dalších součástí brzdového systému, což může vést k dražším opravám.

Zjistit cenu

Potřebujete s něčím poradit?

Kontaktujte nás

530 513 581
530 513 582

Naší pracovníci jsou Vám k dispozici
každý pracovní den od 8:00 do 17:00.

info@avmotors.cz

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)

Otevírací doba

Pondělí: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Úterý: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Středa: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Čtvrtek: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Pátek: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno